Business:  Kalmar
Job Function:  Operations / Assembly
Location:

Stargard, PL

Maintenance Engineer

Cel stanowiska

Zapewnienie ciągłości pracy oraz właściwego stanu technicznego maszyn, urządzeń i narzędzi.

Dokonywanie bieżących zmian technologicznych mających za zadanie redukcję kosztów i optymalizację procesów. Tworzenie procedur i standardów w ramach odpowiedzialności.

Podstawowe zadania i obowiązki:

  • Współtworzenie standardów obsługi technicznej w celu zapewnienia ciągłości pracy maszyn oraz urządzeń,
  • Planowanie i nadzór nad harmonogramem przeglądów technicznych, remontów, konserwacji, modernizacji,
  • Nadzór i aktualizację dokumentacji technicznej i systemowej w podległym obszarze,
  • Aktywny udział w procesie uruchamiania nowych linii produkcyjnych oraz wyposażenia fabryki,
  • Monitorowanie i kontrolowanie parametrów technologicznych, tworzenie raportów technicznych,
  • Rozwiązywanie bieżących problemów związanych z utrzymaniem linii,
  • Rejestracja i nadzór nad urządzeniami podlegającymi kontroli UDT,
  • Dbałość o zaopatrzenie - zapewnienie dostępności części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych;
  • Współpraca z firmami zewnętrznymi;
  • Rozwój i doskonalenie procesów związanych z utrzymaniem ruchu,
  • Nadzór nad eksploatacją i konserwacją instalacji przemysłowych
  • Zarządzanie bazami danych utrzymania ruchu - zawiesia, flota wózków, narzędzia, kalibracja itp.

Do sukcesu będą Ci potrzebne:

Wykształcenie:

Wykształcenie wyższe techniczne (mechatronika, mechanika, elektronika, elektryka lub pokrewne)

Doświadczenie:

  • 4 lat doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku w dziale utrzymania ruchu w firmie produkcyjnej
  • 2 lata doświadczenia w pracy na stanowisku inżynierskim

Uprawnienia (jako dodatkowy atut):

  • Konserwacja urządzeń transportu bliskiego wózki jezdniowe, suwnice, żurawie
  • Uprawnienia dozorowe SEP G1

Umiejętności:

  • Znajomość oprogramowania CAD
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego
  • Znajomość zasad działania układów hydrauliki, pneumatyki i elektryki
  • Umiejętność zarządzania projektami
  • Znajomość metody TPM
  • Umiejętność programowania PLC
  • Znajomość narzędzi projektowych 3-D
  • Znajomość narzędzi zapewnienia jakości
  • Bardzo dobra znajomość filozofii Lean i narzędzi 5S

Zainteresowany?

Wszelkie pytania proszę kierować do: ireneusz.iskra@cargotec.com